Jak je to s registrem hráčů hazardních her?

Naše vláda se pustila do poměrně přísných regulací hazardních her. Celé nařízení se skládá ze tří stupňů opatření, přičemž v současné době se nacházíme ve druhé fázi. Kdy přijde ta třetí, je zatím v nedohlednu. Už první dvě ale hráčům přinesly mnoho problémů.

Na obranu české vlády nutno říct, že podobná opatření postupně přijímá spousta evropských států. Mají svou logiku a ve finále se snaží ochránit nejen hráče, ale celé jejich rodiny. Když někdo propadne hazardním hrám, může s sebou snadno stáhnout i své blízké. A co konkrétně vláda udělala, aby tomu zabránila?

Kasina musí mít licenci

V uplynulém roce svou působnost na území ČR ukončilo mnoho online kasin. Patří mezi ně i taková jména jako Betsson, která mají opravdu dlouhou tradici. Kasin, jež nezískala licenci, je spousta. Při přístupu na jejich web z České republiky uvidíte jen hlášku, že kvůli regulacím jsou stránky na tomto trhu nedostupné. Účty hráčů, kteří právě v těchto kasinech dříve hrávali, zůstávají zachované i s příslušným zbývajícím finančním obnosem. Jen se k nim prostě nedá odsud dostat.

Ověření totožnosti se nevyhnete

Od začátku letošního roku je také nutné ověřit identitu každého nově se registrujícího hráče. Někde probíhá ověřování online pomocí dokladů totožnosti, jiná kasina to řeší tak, že se musíte dostavit osobně na pobočku. Toto opatření má zamezit, aby v kasinech pod falešnými jmény hrály nezletilé osoby, a také je přípravou na konečnou třetí fázi opatření.

Registr je zatím ve hvězdách

Kromě dvou výše zmíněných regulací, které již běžně fungují, je v plánu ještě vybudování centrálního registru hráčů hazardních her. V něm by se pak daly snadno uchovávat záznamy o lidech, již někde dluží peníze, nebo už dříve byli závislí na hazardních hrách. Ti by měli přístup do kasin zakázaný. Vzhledem k tomu, že je potřeba při registracích ověřovat totožnost, by realizace nebyla až tak složitá. Jen je nezbytné vybudovat onen registr. Kdy k tomu dojde, je ve hvězdách.